Dokument & lagar (98 326 träffar)

Betänkande 2019/20:SfU11


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-19 Debatt: 2019-11-27 Beslut: 2019-11-27

Betänkande 2019/20:SfU10


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-19 Debatt: 2019-11-27 Beslut: 2019-11-27

Betänkande 2019/20:SfU4


Beredning: 2019-11-07 Justering: 2019-12-10 Debatt: 2019-12-17 Beslut: 2019-12-17

Betänkande 2019/20:SfU3


Beredning: 2019-11-07 Justering: 2019-12-05 Debatt: 2019-12-13 Beslut: 2019-12-17

Betänkande 2019/20:SfU2


Beredning: 2019-11-07 Justering: 2019-12-05 Debatt: 2019-12-13 Beslut: 2019-12-17

Betänkande 2019/20:SfU1


Beredning: 2019-11-07 Justering: 2019-12-10 Debatt: 2019-12-17 Beslut: 2019-12-17

Betänkande 2019/20:FiU17


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-07 Debatt: 2019-11-13 Beslut: 2019-11-13

Betänkande 2019/20:SoU2


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-07 Debatt: 2019-11-20 Beslut: 2019-11-20

Betänkande 2019/20:JuU10


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-14 Debatt: 2019-11-20 Beslut: 2019-11-20

Betänkande 2019/20:JuU9


Justering: 2019-11-14 Debatt: 2019-11-20 Beslut: 2019-11-20

Riksdagens protokoll 2018/19:112

1  Avsägelser Andre vice talmannen meddelade att Ylva Johansson S avsagt sig uppdraget som ledamot av riksdagen. Kammaren biföll denna avsägelse. Andre vice talmannen meddelade att Johan Pehrson L avsagt sig uppdragen som ledamot i finansutskottet samt som suppleant i konstitutionsutskottet och i justitieutskottet, att

2019-09-05

Riksdagens protokoll 2018/19:112 (pdf, 165 kB)

Betänkande 2019/20:FiU15


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-07 Debatt: 2019-11-14 Beslut: 2019-11-14

Betänkande 2019/20:UFöU3


Beredning: 2019-11-14 Justering: 2019-11-28 Debatt: 2019-12-04 Beslut: 2019-12-04

Betänkande 2019/20:UFöU2


Beredning: 2019-11-14 Justering: 2019-11-28 Debatt: 2019-12-04 Beslut: 2019-12-04

Betänkande 2019/20:UFöU1


Debatt: 2019-12-04 Beslut: 2019-12-04

Betänkande 2019/20:KU5


Beredning: 2019-11-21 Justering: 2019-12-05

Betänkande 2019/20:KU1


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-11-26 Debatt: 2019-12-04 Beslut: 2019-12-04

Riksdagens protokoll 2018/19:111

1  Justering av protokoll Protokollen för den 5, 1014, 1719, 24 och 25 juni justerades. 2  Anmälan om gruppledare för partigrupp Ålderspresidenten meddelade att Liberalernas partigrupp anmält Johan Pehrson som gruppledare för partigrupp. 3  Anmälan om ersättare Ålderspresidenten anmälde att Lars Jilmstad M inträtt som

2019-08-29

Riksdagens protokoll 2018/19:111 (pdf, 577 kB)

Betänkande 2019/20:TU1


Beredning: 2019-10-24 Justering: 2019-12-03 Debatt: 2019-12-12 Beslut: 2019-12-12

Departementsserien 2019:17

Kompletterande bestämmelser till ny EU-förordning om sprängämnesprekursorer Ds 2019:17 SOU och Ds kan köpas från Norstedts Juridiks kundservice. Beställningsadress: Norstedts Juridik, Kundservice, 106 47 Stockholm Ordertelefon: 08-598 191 90 E-post: kundservicenj.se Webbadress: www.nj.se/offentligapublikationer

2019-08-16

Departementsserien 2019:17 (pdf, 916 kB)