Värdegrundsdelegationen (S 2012:H) Organ inom Regeringskansliet

Kommittéberättelse S 2012:H

Värdegrundsdelegationen (S 2012:H) Organ inom Regeringskansliet


Beteckning: S 2012:H
Departement: Finansdepartementet
Senast ändrad: 2017-03-30
Status: Avslutad 2016 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2012-12-20
Direktiv för
Lokal:
Uppdraget är därmed slutfört.


Sammansättning


Ordförande: Marcusson, Lena, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2016-12-31
Ledamot: Amnå, Erik, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Carnhede, Annette, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Ericson, Mats, fr.o.m. 2014-05-19 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Frebran, Rose-Marie, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Koskinen, Lennart, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Mohlkert, Elisabeth, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-05-19
Ledamot: Nykvist, Ann-Kristin, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Petre, Anna, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot: Stellinger, Anna, fr.o.m. 2013-04-02 t.o.m. 2014-12-31
Sekretariat: Cloarec, Robert, fr.o.m. 2013-05-31 t.o.m. 2016-12-31
Sekretariat: Johansson, Staffan, fr.o.m. 2016-03-01 t.o.m. 2016-12-31
Sekretariat: Kling, Marianne, fr.o.m. 2014-04-01 t.o.m. 2014-11-30
Sekretariat: Riihonen, Tommi, fr.o.m. 2014-11-01 t.o.m. 2016-12-31
Sekretariat: Svenberg, Stina, fr.o.m. 2015-08-10 t.o.m. 2016-12-31
Sekretariat: Thorsson, Ingela, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2016-03-31

Rapporter